4.6/5 - (5 votes)

Położony nad Odrą Wrocław jest miastem chętnie odwiedzanym przez zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. Czekające tu atrakcje turystyczne to nie jedyny powód popularności Wrocławia wśród osób szukających własnego miejsca do życia. Stolica Dolnego Śląska może pochwalić się atrakcyjnym, prężnie rozwijającym się rynkiem pracy. Ciekawe oferty i dobre wynagrodzenie czekają zarówno na osoby z wieloletnim doświadczeniem w danym zawodzie, jak i tych szukających swojej pierwszej w życiu pracy. Ze znalezieniem zatrudnienia nie mają tutaj problemów osoby z każdym – nie tylko wyższym – wykształceniem.

Czym odznacza się wrocławski rynek pracy?

Rynek pracy na Dolnym Śląsku rozwija się niezwykle dynamicznie. Liczba osób, które w regionie pozostają bez pracy jest bardzo niewielka, stopa bezrobocia jest naprawdę na niskim poziomie. Co więcej, poziom wynagrodzeń we Wrocławiu i regionie zajmuje drugie miejsce w całym kraju – oznacza to, że zarobki są tu wysokie. Ze znalezieniem pracy w tej części Polski nie mają problemów zarówno osoby z doświadczeniem, jak i absolwenci. Także osoby, które interesuje praca dorywcza na pewno w regionie dolnośląskim znajdą coś dla siebie. Na zatrudnienie mogą liczyć też studenci wrocławskich uczelni oraz cudzoziemcy, których w tym mieście jest naprawdę wielu. Wśród osób z zagranicy poszukujących pracy we Wrocławiu są nie tylko uchodźcy z Ukrainy.

Szeroki wybór ofert pracy

Wrocław jest miastem położonym blisko Niemiec, wielu niemieckich przedsiębiorców szuka pracowników zarówno w stolicy regionu, jak i w okolicznych miejscowościach. Z kolei dolnośląscy przedsiębiorcy chętnie nawiązują współpracę z niemieckimi firmami, prowadzi to do ich rozwoju i skutkuje poszukiwaniem rąk do pracy. We Wrocławiu czekają miejsca pracy w wielu branżach. Trudności z jej znalezieniem nie będą miały osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w branży gastronomicznej i hotelarskiej, z łatwością pracę można znaleźć również w sektorze IT. Wolne miejsca pracy czekają też w przemyśle. Z uwagi na bliskie kontakty biznesowe i gospodarcze między Wrocławiem a Niemcami na Dolnym Śląsku pożądane są osoby ze znajomością języka niemieckiego. W regionie regularnie poszukiwani są też pracownicy na stanowiska handlowe, pielęgniarki, położne, księgowi, fizjoterapeuci, opiekunowie osób niepełnosprawnych, pracowników stale szuka również branża budowlana,

Czy warto założyć we Wrocławiu własną firmę?

Osób, które decydują się na założenie własnej firmy w stolicy Dolnego Śląska nie brakuje. Jeśli chodzi o branże, to spora część Wrocławian decyduje się na założenie firmy usługowej. Na brak zleceń we Wrocławiu nie narzekają właściciele salonów fryzjerskich i kosmetycznych, mieszkańcy Wrocławia chętnie też korzystają z usług firm sprzątających. Ci, którzy decydują się na założenie własnej firmy często wybierają działalność handlową. Miejsc, w których można prowadzić sprzedaż w stolicy regionu jest wiele, legalnie można handlować w galeriach handlowych, domach handlowych, kioskach, targowiskach oraz bazarach. Na samozatrudnienie często decydują się programiści, graficy komputerowi, fryzjerzy, księgowi.

Udostępnij.

Zostaw odpowiedź